Gistrup Beboerforening | Beboerforeningen øger sit medlemstal.
313
post-template-default,single,single-post,postid-313,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1200,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Beboerforeningen øger sit medlemstal.

Beboerforeningen øger sit medlemstal.

Der er i disse måneder (forår 2018) en del nyt at forholde sig til i Gistrup: Etablering af Gateway projekt  ved Gistrup Skole og Hallerne. Fraflytning af banerne ved SparEs og inddragelse af dele af disse til bebyggelse. Etablering af nyt samlingshus til erstatning for det gamle foreningshus SparEs med mulighed for afholdelse af private sammenkomster, udbygning af byens udsmykning, ophængning af julebelysning, udvidelse af byens rammer m. v.

Din mening bliver hørt via Gistrup Beboerforening. Styrk foreningen og få indflydelse  på byens udvikling. Bliv medlem af Beboerforeningen.

Man kan indmelde sig ved indbetaling af kontingent:

Det årlige kontingent er kun 100,- kr.

Beløbet overføres til kontonummer 9226 4561811046 med oplysning om navn og adresse.

Mvh.
Karl Korfits